Щодо профілактики грипу

Щодо профілактики грипу

Грип – це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

 Щороку на грип та ГРІ хворіє кожен четвертий житель Дніпропетровської області.  У минулому епідсезоні від ускладнень після грипу в Україні померла 31 особа, у т.ч. 9 дітей; на Дніпропетровщині померло 3 людини, у т.ч. 1 дитина. Жоден із них не був вакцинований проти грипу.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у сезоні 2017-2018 років в Україні циркулюють наступні віруси грипу: А/ H1N1-  Мічиган; А/ H3N2 – Гонконг; В/ Брісбен. Найбільш агресивним прогнозується вірус грипу А/H1N1-Мічиган.

 Особливо небезпечним є те, що вірус викликає ускладнення з боку серцево-судинної системи, легенів, ендокринних органів, нервової системи, може спровокувати пневмонію, серозний менінгіт, енцефаліт.

Найефективніший спосіб боротьби з грипом – завчасна вакцинація. Головна увага в охопленні щепленнями повинна бути приділена групам високого ризику захворювання, а саме: дітям; вагітним; особам похилого віку; особам з тяжкими хронічними захворюваннями; персоналу дошкільних навчальних,  інтернатних закладів; особам високого професійного ризику: медичним працівникам та працівникам торгівлі.

 На даний час у вільному продажу в аптечній мережі є вакцина ВАКСІГРИП. Вакцинацію проти грипу можна провести в лікувально-профілактичному закладі за місцем проживання.

 

 

 

                       П’ятихатське  міськрайонне

 управління Головного управління

Держпродспоживслужби

 в Дніпропетровській області

Вы можете оставить комментарий, или Трекбэк с вашего сайта.

Оставить комментарий